CALIX – elektrický systém předehřevu motoru

Elektrický systém pro předehřev spalovacího motoru pro naětí 12V – 24V Calix.

Nordex Europe dováží od společnosti Calix předehřevy motoru pro stavební stroje, nákladní automobily, nakladače (bagry), vozy hromadné dopravy, sněžné skútry a další.

Předehřev motoru CALIX a veškeré příslušenství jsou vhodné pro většinu automobilů a strojů. Pro volbu správného vytápění – předehřevu Calix kontaktujte nás – Nordex Europe a my Vám rádi poradíme.

Systém CALIX slouží k předehřevu a ohřevu kapalinou chlazených motorů u zaparkovaných vozidel.

PŘEDEHŘEV MOTORU PŘED STARTEM SE PROJEVÍ

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Úsporou paliva

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Menším opotřebením motoru

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Menším objemem škodlivin ve výfukových plynech

CALIX ZAJIŠŤUJE

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Předehřev motoru

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Vytápění interiéru

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Dobíjení akumulátoru

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Programování spuštění ohřevu

Základní souprava se skládá z kabeláže a topného tělesa. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavebnicový systém, lze instalovat příslušenství podle potřeb zákazníka. Jednotlivé komponenty systému lze instalovat do vozu nezávisle na sobě.

Předehřev motoru CALIX přináší řešení pro:

Předehřev motoru CALIX - NAKLADAČ

Stavební stroje, nákladní automobily, nakladače, bagry, silniční válce, komunální vozy. Systém Calix Professional přináší komplexní řešení pro těžké stroje ve stavebním průmyslu – je vytvořen pro potřeby majitelů a uživatelů stavebních strojů a těžké techniky. Systém Calix nabízí předehřev motoru i kabiny stroje, dobíjení baterie a rovněž předehřev nádrže s hydraulickým olejem.

VÝHODY

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Stroje mohou být použity velmi rychle po nastartování

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Snížená spotřeba paliva, lepší využití stroje a nižší náklady na provoz

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Redukce neplánovaných zastávek

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Šetření a prodloužení životnosti součástí hydraulického systému vozidla

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Snížení emisí motoru

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Vyhřátý stroj a plně nabitou baterii ocení jak majitelé, tak i uživatelé

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Možnost změny nastavení funkce LÉTO/ZIMA

Nordex Europe přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska Možnost volby topného tělesa s termostatem 50 °C nebo 80 °C

Díky předehřevu Calix pro nádrže s hydraulickým olejem, který udržuje pracovní teplotu hydraulického oleje v průběhu krátkých přerušení práce nebo úplného zastavení přes noc, získáte menší opotřebení systému, prodlouží se životnost stroje a zajistí 100 % výkon. Jediné, co je třeba udělat, je zapojit kabel do elektřiny!

Předehřev motoru CALIX

je zabezpečen topným tělesem, vloženým do bloku motoru. Pro většinu vozidel má systém těleso přímo pro daný motor. U vozidel, kde není možné zabudovat těleso do bloku motoru, se používá univerzální těleso, které se napojí do hadic chladícího systému. Tato tělesa se dodávají s různým výkonem, podle velikosti chladícího systému.

Dobíjení akumulátoru CALIX

je zajištěno dobíjecím zařízením, umístěným v prostoru motoru, které temperuje slabým proudem akumulátor a tím se zvyšuje jeho životnost.

Vytápění interiéru CALIX

je zajištěno teplovzdušným ventilátorem s radiátorem umístěným ve vozidle. Slouží k vyhřátí interiéru automobilu před jízdou. Těleso je napájeno napětím 230V.

Předehřev motoru CALIX - BUS

TECHNICKÉ ÚDAJE

Topné těleso: výkon 400-2000W (podle druhu motoru), napětí 230V

Teplovzdušný ventilátor: 1 250E, 1 500W a 2 100W, napětí 230V

Nabíječka: 12V nebo 24V, proud 3 – 35A (podle typu)

calix-ucinnost
Nordex Europe - přední dovozce výrobků a systémů ze Skandinávie a Španělska

Předehřev motoru CALIX a veškeré příslušenství jsou vhodné pro většinu automobilů. Pro volbu správného vytápění Calix kontaktujte naší firmu a my Vám radi poradíme.

Doba předehřevu motoru závisí na veknovní teplotě. Podle venkovní teploty se nastaví doba ohřevu. Doporučené časy jsou:

Při +10° cca 1 hodina, při 0° cca 1 hodina, při -10° cca 2 hodiny, při -20° cca 3 hodiny.

CALIX dále nově nabízí kompletní lodní elektrický systém předehřevu.

CALIX - elektrický systém předehřevu motoru

Všechny produkty CALIX jsou testovány a certifikovány zkušebnou Intertek SEMKO, evropskou divizí pro Evropu a ETL divizí pro USA a Kanadu. Intertek ETL SEMKO je jedna z největších nezávislých testovacích a certifikačních laboratoří. Díky tomu si můžete být jisti tou nejvyšší kvalitou a bezpečností produktů Calix.

Máte-li zájem o zakoupení nebo potřebujete více informací o produktu CALIX z portfólia společnosti NORDEX EUROPE s.r.o. kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

    Více informací o produktech Předehřev motorů CALIX – elektrického systému předehřevu motorů. Detaily jednotlivých dílů pro předehřev motorů.